PERKINS PETERBOROUGH KATEDRALİNDE VERDİĞİ GALA YEMEĞİ İLE 85. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADIÜ KUTLADI

Retour à la liste des actualités

Rss
Transparent 1 2 3 4 5 Next
Actualité Power TK

19/09/2017

PERKINS PETERBOROUGH KATEDRALİNDE VERDİĞİ GALA YEMEĞİ İLE 85. KURULUŞ YILDÖNÜMÜNÜ KUTLADI

 

haber33  

Basın, yerel üst düzey yetkililer ve hayırsever ortakları Perkins ekibine katılarak şirketin 85. kuruluş yıldönümünü kutladı; İngiltere'deki Peterborough Katedralinde bir gala yemeğine düzenlendi

Perkins'de rakipsiz uzmanlığımız 80 yılı aşkın bir geçmişe ve geleneğe dayanıyor.

Şirket, 1932'de İngiltere'nin Peterborough şehrinde küçük bir ofiste kuruldu. Amaçları hızla büyüyen motor endüstrisindeki üreticilere, üretmekte oldukları arabalar ve kamyonlar için dizel motorlar almaya ikna etmekti. Şirket, o zamandan beri karayolunda dizel ve gaz motorlarının dünyadaki önde gelen tedarikçilerinden biri haline geldi.

İki adam bir fikir

Perkins hikayesi iki olağanüstü adamla başlar: Frank Perkins ve Charles Chapman.

Frank entelektüel, yaratıcı ve enerjik bir satış elemanıydı; Charles mühendislik dehasıydı, atölyesinde ve spot ışıklarında uzak en mutlu idi.

Fazla paraları yoktu, ancak tamamlayıcı yetenekleri, büyük bir fikir ve bu fikrin ne hale gelebileceğine dair bir vizyona sahiplerdi. Başlangıçtan itibaren onların odak noktası, motor endüstrisine devrim yapabileceğine inandıkları dizel motordu.

O zaman, dizel motoru ağır, yavaş devirli beygire sahipti -  motor endüstrisi ile zayıf ilişkisi söz konusuydu. Charles, onu daha düşük çalıştırma maliyetleri ile yüksek hızda bir ünite olarak yeniden tasarlayarak, petrol rakibinin performansını aynısını verebileceği fikrindeydi.

Girişimci Frank, böyle bir motorun motor üreticileri üzerindeki etkisini görebildi ve olağanüstü bir güçle pazarlamaya başladı. Peterborough'nun mükemmel ulaşım bağlantıları, hızlı teslimatlar anlamına geleceğini biliyordu ve müşterileri için bekleme sürelerini asgaride tutuyordu.

Şirket kurulduktan kısa süre sonra, ilk yüksek hızlı dizel motoru ortaya çıktı - 4 silindirli Vixen. The Wolf adlı daha güçlü bir model takip etti ve motor üreticisi Humber Commer kamyonlarında başarılı bir şekilde kullanmaya başladı.

Humber, şirketin başarısına katılan ilk OEM oldu.

Büyüyen bir şirket

İlk yılında şirket, sadece kamyon ve otomobillere yönelik 35 adet motor üretti. Bunlardan biri 1933 Ticari Araç Sergisinde sergilendi. Üç yıl sonra, Surrey'deki Brooklands pistinde Perkins, çeşitli mesafeler için altı adet dünya dizel hız rekoru kıran ilk şirket oldu. Dizel motor gelmiş ve şirket hızla tarım sektörüne girmeye başlamıştır.

1947'de üretim Peterborough'daki Eastfield sitesine taşındı. Ancak odaklanma genişleme üzerine oldu ve altı yıl sonra, Hindistandaki Simpson and Co. dünyanın her yerindeki yüzlerce lisans sahibi ve distribütörden ilkiydi. Perkins, bugünkü küresel şirket olma yolunda ilerliyordu.

Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika'da ve Asya'da imalat ve parça dağıtım merkezleri tesisleri yıllar içinde açılacaktır. Distribütörlükler 180 ülkede imzalandı.

Bugün, dünyanın her yerinde bulunan çok çeşitli ve çok yetenekli ekiplerimiz, bölgenizin ve şirketinizin karşılaştığı zorlukları anlıyor. Dünyanın dört bir yanında bulunan modern üretim tesislerimiz ve dağıtım merkezlerimiz, Frank'in olduğu gibi, hızlı ve verimli bir şekilde teslimat konusunda odaklanmış bulunuyoruz.

Dünyanın neresinde olursanız olun, Perkins hep size yakındır.

Uluslararası mühendislik devi

Bugün, Perkins beş ana pazarda faaliyet gösterecek motor ve tarım sektörlerine odaklanarak genişledi:
•Tarım
• İnşaat
• Jeneratör
• Genel endüstri
• İstif araçları

Yıllar boyunca, diğer uluslararası mühendislik devleriyle olan bağlantıları ile, özellikle Caterpillar'ın Aralık 1997'de Perkins'i devralmasıyla, şirketin motor teklifleri, rakipsiz teknik uzmanlığı ve küresel erişimi geliştirmesine yardımcı oldu.

Üretim tesislerinin dünya çapında faaliyet gösterdiğinden, yılda 800.000 adet üretme kapasitesine sahibiz, böylece Perkins, 4-2000 kW (5-2800 hp) pazarında dünyanın önde gelen dizel ve gaz motorları tedarikçilerinden biri olmayı garantiliyor.

Geleneksel değerlere sahip modern bir şirket

Perkins, tarih ve gelenek üzerine inşa edilmiştir. Şu anda dört kıtada imalat ve parça imkânlarımız var. Fakat motorların geliştirilmesi ve imalatı konusunda orijinal odağı ve ürünlerimizde sürekli iyileştirme yapmak için en güncel teknolojiyi kullanma kararlılığını koruyoruz. En iyi ve en güvenilir çözümleri elde etmek için hâlâ dünyanın her yerinde müşterilerimizle yakın işbirliği içerisindeyiz.

Bugün Frank ve Charles, orijinal fikirlerinden büyüdükleri şirketin boyutunu ve çeşitliliğini tanımayabilir. Fakat felsefemize, değerlerimize, sürekli yüksek performansımıza ve müşterilerimizi yaptığımız her şeyin merkezinde tutmak konusundaki kararlılığımızla huzur içinde olurlardı.

Haberin orjinali için lütfen tıklayınız https://www.perkins.com/en_GB/company/heritage/the-perkins-story.html?sf62879731=1